Πρόγραμμα Μαθητείας για τους αποφοίτους της Τεχνικής Εκπαίδευσης

SNAG_Program-0353Το υπουργείο Παιδείας καλεί τους αποφοίτους της Δημόσιας Τεχνικής Εκπαίδευσης , των σχολικών ετών 2011-2012 και 2012-2013 (και του σχολικού έτους 2010-2011 εφόσον πρόκειται για άρρενες που έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις) να συμμετέχουν στο «Πρόγραμμα Μαθητείας Αποφοίτων Τεχνικής Εκπαίδευσης για Απόκτηση Επαγγελματικής Εμπειρίας» στους Άξονες Προτεραιότητας 4 και 5 του Ε.Π. «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση»

– Β? ΚΥΚΛΟΣ. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ

α) Επαγγελματικών Λυκείων ? ΕΠΑΛ,

(β) Επαγγελματικών Σχολών – ΕΠΑΣ και

(γ) αντίστοιχων δομών της Ειδικής Αγωγής και ειδικότερα των Τεχνικών Επαγγελματικών Εκπαιδευτηρίων – ΤΕΕ Β? Βαθμίδας και των Εργαστηρίων Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης – Ε.Ε.Ε.Ε.Κ., ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ: 10.11.13, 23:59

Για αναλυτικές Πληροφορίες Σχετικά με τους όρους του Προγράμματος: KYA
Για οδηγίες εγγραφής και δήλωσης πρoτιμήσεων μέσα από την Πλατφόρμα Εγχειρίδιο εγγραφής, σύνδεσης και λειτουργιών χρήστη (απόφοιτοι).