Προστασία ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων των εκπαιδευτικών λειτουργών της Β ΕΛΜΕ Πειραιά

Σύμφωνα με:

? την δικαστική απόφαση 3/2008 του Εφετείου εις βάρος της ΕΛΜΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

? την απόφαση 6/2010 της μετασυνεδριακής ΓΣ προέδρων ΕΛΜΕ

? και την πράξη 95/2-6-09 της ΟΛΜΕ

η Β΄ ΕΛΜΕ Πειραιά είναι το μόνο πρωτοβάθμιο επαγγελματικό σωματείο που εκπροσωπεί τους καθηγητές των σχολείων του Κορυδαλλού.

Για τον λόγο αυτό όλοι οι συνάδελφοι που έχουν τις περισσότερες ώρες τους στα σχολεία του Κορυδαλλού δικαιούνται συνδικαλιστική άδεια για τις 7/12/2016, ημέρα της Εκλογοαπολογιστικής Συνέλευσης της Β ΕΛΜΕ Πειραιά.

Προειδοποιούμε ότι οποιαδήποτε μεμονωμένη έκδοση συνδικαλιστικής άδειας για την παρακολούθηση εκλογοαπολογιστικής συνέλευσης και οποιαδήποτε συλλογή, ή καταχώριση, ή χρήση, ή διαβίβαση δεδομένων που σχετίζονται με τη συμμετοχή σε συνδικαλιστική οργάνωση αποτελεί ευθεία παραβίαση του Ν.2472/1997 που προστατεύει τα Ευαίσθητα Προσωπικά Δεδομένα των συναδέλφων.

Η Β ΕΛΜΕ Πειραιά δηλώνει αποφασισμένη να προστατέψει με κάθε μέσο τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα των συναδέλφων και την μυστικότητα των επιλογών τους.