ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΛΜΕ

logo_elmeΜετά από δημοσιεύματα που αναρτήθηκαν σε ιστοσελίδες σχετικά με «τη διείσδυση  της νεοναζιστικής οργάνωσης της Χρυσής Αυγής στα σχολεία της περιοχής μας  και την τρομοκρατία ? εκφοβισμό , όχι μόνο για τους μαθητές αλλά και τους ίδιους  τους καθηγητές» έχουμε να δηλώσουμε τα εξής :

Η Β ΕΛΜΕ Πειραιά (σχολεία Κορυδαλλού) και η εκπαιδευτική κοινότητα προστατεύει τα σχολεία αλλά και τους ίδιους τους μαθητές για να μην τους παραδώσουμε στα δόντια του ναζιστικού μορφώματος της Χρυσής Αυγής.

Σχεδόν από την στιγμή που αντρώθηκε αυτή η οργάνωση, η Β΄ΕΛΜΕ Πειραιά (σχολεία Κορυδαλλού) αμέσως πήρε θέση και οργάνωσε δράσεις, έβγαλε ψηφίσματα, συμμετείχε σε συζητήσεις και συνδιοργάνωσε σεμινάριο με συλλόγους γονέων, Σχολικούς Συμβούλους και συλλόγους καθηγητών ενάντια στον ναζισμό για να προστατέψουμε τα παιδιά μας αλλά και όλη την κοινωνία από την τρομοκρατία την βιαιοπραγία και τις δολοφονίες.

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΝΑΖΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ.