ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

Με την ευκαιρία της χρονιάς που ξεκίνησε, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και να συγχαρούμε όλους τους συναδέλφους που, είτε στα πλαίσια του κοινωνικού φροντιστηρίου, είτε ανώνυμα, στάθηκαν δίπλα στους μαθητές τους, βοηθώντας να καλύψουν τα τεράστια κενά του εκπαιδευτικού μας συστήματος.
Ευχόμαστε στη νέα σχολική χρονιά οι μαθητές να γίνουν πραγματική προτεραιότητα της Εκπαίδευσης και να μην είναι απαραίτητη η εθελοντική βοήθεια των Λειτουργών Μέσης Εκπαίδευσης.
Επειδή, όμως, δυστυχώς, όλα τα προηγούμενα χρόνια καμία κυβέρνηση δεν αντιμετώπισε την παιδεία και τα παιδιά μας με την σοβαρότητα που τους αρμόζει, ας είμαστε όλοι έτοιμοι να αγωνιστούμε για να δώσουμε στα παιδιά μας την παιδεία που τους αξίζει.