ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Η Β΄ ΕΛΜΕ Πειραιά σας προσκαλεί να συμμετέχετε στην έκθεση που θα πραγματοποιηθεί τη φετινή άνοιξη κατά το τριήμερο Παρασκευή 5, Σάββατο 6 και Κυριακή 7 Μαϊου 2017 στην αίθουσα Πλειάδες (Πνευματικό Κέντρο Δήμου Κορυδαλλού).
Στην έκθεση θα φιλοξενηθούν καλλιτεχνικές δημιουργίες μαθητών και εκπαιδευτικών των σχολείων του Κορυδαλλού σε δύο διακριτούς χώρους.
Παρακαλούμε όσα σχολεία ενδιαφέρονται να συμμετέχουν να συμπληρώσουν μέχρι και την Τετάρτη 15/3/2017 τη Δήλωση συμμετοχής που είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα της Β΄ ΕΛΜΕ Πειραιά b-elme-peiraia.mysch.gr. Για τη δήλωση συμμετοχής θα χρειαστούν τα εξής στοιχεία:
? Σχολείο
? Όνομα συντονιστή εκπαιδευτικού
? Αριθμός συμμετεχόντων εκπαιδευτικών
? Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών (εκτίμηση)
? Είδη εκθεμάτων (π.χ. ζωγραφική, φωτογραφία, κόσμημα)
Με βάση τις συμμετοχές θα ισοκατανεμηθεί ο διαθέσιμος εκθεσιακός χώρος ανά σχολείο.
Σας επισυνάπτουμε και την αφίσα της έκθεσης την οποία παρακαλούμε να αναρτήσετε στον πίνακα ανακοινώσεων τόσο των καθηγητών όσο και των μαθητών. Το εικαστικό της αφίσας σχεδιάστηκε ειδικά για την εκδήλωση από το τμήμα Γ-Γραφικών Τεχνών του 1ου ΕΠΑ.Λ. Κορυδαλλού με την επίβλεψη της καθηγήτριας τους Γκόγκου Φωτεινή τους οποίους ευχαριστούμε θερμά.

ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ Β΄ ΕΛΜΕ ΠΕΙΡΑΙΑ